çizgiler
Sohbet Nerede? Hemen Burada.
En Kaliteli ve Güzel Sohbet Tabi ki Bizimmekan.Com`da
Sohbet,e Başlayın

Sohbet odaları

Alışverişi sevmeyen kadın var mıdır?

Kimisinin ayakkabı,kimisinin çanta,kimisinin kıyafet,takı,makyaj malzemeleri,parfümler,kimisinin ev aletleri,teknolojik ürünler,kitaplar gibi para harcadığı ilgi alanı/alanları vardır.Bu da lazım olur,şu da işime yarayabilir diyerek aldığımız pek çok ürün oluyor.Kendi adıma söyleyeyim o anlık alma duygumu tatmin etmekten başka hiçbir işe de yaramadılar. Çoğu zaman bir şeyler almanın bizi rahatlattığını,mutlu hissettirdiğini düşünürüz ta ki ay sonunda kredi kartı ekstre bilgilerimizle karşılaşıncaya kadar.İşte o anlarda ben,bunu neden almışım ki dediğim zamanlar da olmuyor değil,hatta pişmanlık bile hissettiğim oluyor.Bu işin doğrusu aslında ihtiyaç doğrultusunda ve en hesaplı olanı almaktır. Bence bunu bilmeyenimiz de yoktur.Ancak bizi yaptıkları indirimlerle,ürünlerdeki renk uyumlarıyla,hatta mağazada dinlettirdikleri müziklerle öyle bir büyülerler ki bildiğimiz her şeyi unutuveririz.Elbette alışveriş hiçbir zaman son bulmayacak ama en azından sonradan pişmanlıklar yaşamamızı engellemek adına kendimize dur dememiz ve bu konuda kararlı davranmamız gerekiyor.Hatta hastalık derecesine gelmişse eğer mutlaka yardım almamız da gerekebilir.
Alışverişe çıkmadan önce neler yapmalıyız?Bu sorudan yola çıkarsak sanırım daha doğru alışverişler yapabiliriz.
-Öncelikle ihtiyaç listesi hazırlamalıyız,
-Belirli bir bütçe ayırmalıyız,
-Alacağımız ürünleri tespit etmeliyiz,
-İndirim zamanlarını takip etmeliyiz,
-Beğendiğimiz ürünü,girdiğimiz ilk mağazadan almak yerine birkaç mağaza gezdikten sonra almaya karar vermek daha avantajlı olacaktır.
-Mağaza çalışanlarının ”Size bu çok yakıştı.”sözlerine inanmamalıyız.Çünkü onların gözünde biz ne giyersek zaten yakışacaktır.
-Alışverişlerimizi tokken yapmalıyız.
-Yeni çıkan ürünleri, özellikle de son teknoloji ürünlerini almakta acele etmemeliyiz.
-Marka bağımlılığımızdan kurtulmalıyız. Kaliteyi,marka değerinden bağımsız olarak objektif bir gözle değerlendirmemiz, bilinçli bir tüketici olmaktaki en önemli adımımız olacaktır.
Bu konu ile ilgili izlemenizi önereceğim bir film de var.Türkçe adı ”Bir Alışverişkoliğin İtirafları”.Filmin süresi 1sa 45dk.Şimdiden iyi seyirler.
Hepimize ihtiyaçlarımıza uygun alışveriş yapma bilinçliliği diliyorum.

Etiketler :

177714 inceleme

0 yorumlama

yazan bizimmekan

Yazı hakkında görüşleriniz

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

çizgiler