çizgiler
Sohbet Nerede? Hemen Burada.
En Kaliteli ve Güzel Sohbet Tabi ki Bizimmekan.Com`da
Sohbet,e Başlayın

Sohbet odaları

Mevlid Kandili Mesajlari

Bizimmekan.com Aralık 2016 yılı, mevlid kandiliniz size ve ailenize hayırlı olsun.Aydın: Yeni bir gün, güzel bir dua ve Mevlid kandiliniz mübarek olsun Günümüzün en güzeli bugun gibi olsun, mevlid kandiliniz hayırlara vesile olsun Yeniden acti gözlerini, gülümsedi Ya Rab. mutlulugunuz ve yuzunuz aydin mevlid kandiliniz kutlu olsun Sizler için hazırladigimiz mevlid kandili resimli e-kartlari sizlerde sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz . 2016 yılının son kandili mevlid kandili mübarek olsun sizlerde sohbet ederke resimli yada sizler için hazirladiğimiz kandil mesajlarinizi sevdiklerinize paylaşabilirsiniz bizimmekan ailesi olarak özenle hazirladigimiz resimli yazılı kandili mesajlari ve Mevlid Kandili Duası Mevlid Kandili’nin önemi! ve Mevlit kandilinde ne yapılması gerekir? videolu olarak sizlere sunduk

Mevlid, doğum zamanı demektir.ve ayrı zamanda Mevlid kavramı sözlükte “doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı” anlamlarına gelir. bu güzel gecede Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. ve Peygamber s.a.v efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.

Bunlari biliyormuyuz?

Mevlid Hz.Muhammed’in (s.a.v) doğumunu anlatan edebî metinlerin makam ve usûl ile okunmasıdır. ve muslümanlar Türkçeye Arapça’dan girmiş olan kelime, “Peygamberin doğum günü” anlamında da kullanılır. Halk arasında mevlit, mevlüd, mevlüt olarak da söylenmektedir.

Peygamberimizin Hz.Muhammed’in (s.a.v) dünyaya teşrifini (doğum gününü) kutlamak için 2016 Aralık Son Mevlid Kandilini kutlarız. Mevlid Kandili’ni de; mevlid okuyarak, Kuranı Kerim okuyarak, dua ederek yani kısacası ibadet ederek kutlarız.şimdiden dualariniz ibadetiniz kabul olsun


#Bu güzel gecede Nuruyla alemimizi Şereflendiren Peygamber Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanız dileğiyle. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

#Allah’a kulsun, zülmetler içinde parlayan nursun, senin gibi hakikatlı dostun, kandilin mübarek olsun.

#Ey yüce peygamber senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Bizleri şefaatinden mahrum etme. Amin! Mevlid Kandiliniz Mübarek, dualarınız kabul olsun.

#Hu diyelim dilde zikir yurekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun..

#Allah hepimize Efendimiz’in (sas) şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin.Taşlanırken dahi merhamet etmişti. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

#Bugün ellerini herzamankinden daha çok aç. Avucuna melekler gül koysun yüreğin coşsun kandilın mübarek, duaların kabul olsun

#Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

#Bu gecenin feyzi üzerinize rahmeti geçmişinize bereketi evinize nuru ahiretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun kandiliniz mübarek olsun.

#Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.

#Barış ve sevginin birleştiği, dostlukların daha çok büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, belki durgun belki yorgun, yinede mutlu ve umutlu nice hayırlı kandillere.

#Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Kandiliniz mübarek olsun.

#Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

ALLAHIM Bizleri yoklukla sıkıntıyla hastalıkla ve sevdiklerimizle imtihan etme  amin

Mübarek Meclid Kandilinizi kurtlar herşeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim

Bu güzel gecelerinizin feyzi üzerine rahmeti geçmişinize bereketi evinize nuru ahiretinize  sıcaklığı yuvanıza olsun

Allahümme salli ala sayyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed

Deki Eğer Duanı olmasa Rabbim Katında Ne Ehemmiyetniz var  bizimmekan.com mevlüt kandili mesajlari


Mevlid Kandili’nin önemi! | Mevlit kandilinde ne yapılması gerekir?

Mevlid Kandili’nin önemi! | Mevlit kandilinde ne yapılması gerekir?


Mevlid Kandili Duası

14774 inceleme

1 yorumlama

yazan bizimmekan

Yazı hakkında görüşleriniz

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

çizgiler