çizgiler
Sohbet Nerede? Hemen Burada.
En Kaliteli ve Güzel Sohbet Tabi ki Bizimmekan.Com`da
Sohbet,e Başlayın

Sohbet odaları

Samsung’un veliahtına 5 yıl hapis cezası

Güney Kore’de teknoloji şirketi Samsung’un Başkan Muavini ve veliahtı Lee Jae-yong, Devlet Başkanı Park Geun-hye’nin yetkilerinin elinden alınmasına meydan veren yolsuzluk ve politik nüfuz skandalına yöneliktahkîkat kapsamında mahkemeden hüküm çıktı.
Ulsuslararası haber ajansı Reuters’ın geçtiği nihai dakika bilgisine göre, Lee Jae-yong, 5 sene mapus cezasına çarptırıldı.
49 yaşında olan Lee Jae-yong, rüşvet de dahil olmak suretiyle kimisuçlamalar bundan dolayı şubattan bu yana cezaevinde bulunuyordu.
49 yaşında olan Lee Jae-yong, rüşvet de dahil olmak suretiyle kimisuçlamalar bundan dolayı şubattan bu yana cezaevinde bulunuyordu.
SAVCILIK 12 YIL TELEP ETMİŞTİ
Savcılığın 12 senelik ceza talebine rağmen, mahkeme 49 yaşında olanmilyonere 5 sene mapus cezası verdi.
Lee, ile ilgili tüm suçlamaları reddetmişti.
Lee’nin, şirketin 75 yaşında olan babasından kendine meselesiz devriiçersinde Park Geun-hye ve yakın arkadaşı Choi Soon-sil’le irtibatlıvakıflara milyonlarca dolar takviye yaptığı iddia ediliyor.
Samsung Başkanı Lee Kun-hee’nin 2014’te geçirdiği kalp krizininsonrasında tek erkek çocuğu olan Başkan Muavini Lee Jae-yong, eylül ayında şirketin idare kuruluna girmişti.
22 SAAT Süresince ÖZEL Yetki sahibi SAVCI TARAFINDAN SORGULANMIŞTI
Mahkeme, 19 Ocak’ta Lee’nin zimmetine para geçirme ve yalancıtanıklık suçlamalarıyla tutuklanması içersinde yeterli delil olmadığına hükmetmiş, Lee, 13 Şubat’ta yine ifadeye çağrılmış ve 22 saat süresinceözel yetki sahibi savcılar doğrulusunda sorgulanmıştı.
Savcılar, mahkemeden Lee’nin tutuklanmasını talep etmişti.

Etiketler :

187 inceleme

0 yorumlama

yazan bizimmekan

Yazı hakkında görüşleriniz

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

çizgiler