çizgiler
Sohbet Nerede? Hemen Burada.
En Kaliteli ve Güzel Sohbet Tabi ki Bizimmekan.Com`da
Sohbet,e Başlayın

Sohbet odaları

Sohbet odalarında arkadaşlığın Başladığı an

Değerli Okurlarımız, sohbet ve arkadaşlığın başladığı bir an olur herkesin hayatın da aslında pek çok insanın karşılaşıp farkında olmadığı belki de farkında olduğu ama bunu daha sonralar farkettiği bir durumdan bahsediyor olacağım, pek çoğumuz sosyal ağlar olan chat sohbet odalarında bu durumla biraz fazla karşılaşmakta sadece bu ortamlar değil aslında, normal yaşantımızda da karşılaştığımız bir durumdan bahsediyor olacağım makalemde, hemen hemen her işimizi veya her aradığımızı bulma konusunda hepimizin ortak bildiği arama motoru olan ”Google” i kullanarak istediğimiz birden fazla bilgiye erişmemizi sağladığını artık bilmeyen yoktur ülkemizde, fakat internet dünyamız böyle ya peki sosyal aktivitemiz, yani daha kapsamlı konuşalım real diye adlandırdığımız gerçek hayatımız ? burada da ”Google” varmı hayatımız da ? Tabiki var, burada da arama motorumuz kişisel çevremiz dir. Yani bir kişiyi yada iş yerini yada benzeri bir durumda arayışımız da neyi kullanıyoruz sormayı evet, insanlara sorarak aslında aramızda çok kısa da olsa bir diyalog kuruyoruz. Bazen bu durum bir yeri yada kişiyi sormaktan çıkıp gayet iyi bir tanışma faslı’na dönüşe biliyor, fakat şuanda içinde bulunduğumuz konuya döndüğümüz de, Sohbet ve arkadaşlığın başladığı an ‘a değiniyor.

Google üzerinden Bahsedecek olursak.

İnternet dünyasında yukarıda da belirttiğim gibi ”Google” üzerinden chat sohbet odaları olarak giriş sağladığımız aslında sohbet portalları bu konunun tamamen aynasıdır. Sıradan bir cümle yazıyoruz arama motoruna, ”Chat Sohbet” aslında bizim arkadaşlığımızın ilk adımı olabiliyor bazen, işte tamda bundan bahsediyoruz. Arkadaşlığı sağladığımız bir web sayfası girişinden bahsediyoruz her şeyin başladığı o an ‘dan. Bazı insanlarımıza sıradan veya her ne kadar itici gelse de bu durum, aslında kabul edilmesi gereken bir gerçektir. Girmiş olduğunuz o sohbet portalı sizin hayatınızda bundan sonraki süreçte dostunuz, arkadaşınız, can yoldaşınız, hatta ve hatta, evlenip yuvanızı kuracağınız bir arkadaşlık gelişe biliyor.
Peki alışa bildiğimiz durum mudur?

Aslında bu gibi durumları ikiye bölerek anlatısak daha faydalı olacağına inanıyorum. Chat sohbet odalarının son 7 yıl’dan öncesine gidersek eğer, sohbet portalı olan web sayfalarında sıkı dostlukların olmadığı hatta oradan evlenecek kadar ahmak mıyım diyenler ile çok fazla karşılaşıyorduk. Nedeni ise kültürel gelişim ve kültürel davranışlardı. Fakat son yıllarda bu durum tamamen normalleşmiş hatta insanlar içini rahat döke bileceği, kendini iyi ifade ettiği ortam olarak göre bildiği ve hatta, evlenip yuva kurabileceği ortamlar olarak görmeye başlamaktadır. Chat sohbet odaları aslında her ne kadar ucube olarak görünse de, aslında bu tür sohbet portallarını tanıdıkça hiçte öyle bir ortam olmadığı kendiniz kanaat ederek karar veriyorsunuz. Yani cümleyi tamamen özetleyecek olursak eğer sohbet ve arkadaşlığın başladığı an haline gelmiştir.

 

( YAZAR Techman  –  Erkan )

Etiketler :

9164 inceleme

1 yorumlama

yazan bizimmekan

Yazı hakkında görüşleriniz

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

çizgiler