Sesli sohbet bizim mekan
SES GETİRECEK

Bizim Mekan Sesli Sohbet

sesli chat

Sesli sohbet günümüz şartlarında neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Pandemi sürecinin sorumlulukları doğrultusunda evde kalmaya özen gösteren kişiler, yeni insanlar tanımakta, sosyal ortamlarda bulunmakta zorluk yaşar. Gerçek dünya da bu imkanların neredeyse sıfıra inmesi sonucunda, bu ihtiyaç sanal ortamlarda aranmaya başlamıştır. Sanal sohbet siteleri, yazışmalı, sesli ve görüntülü olarak farklı özelliklere sahiptir. Beklentinize en uygun siteyi seçerken sizlerde sohbet sitelerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Güvenli olması ve sizin ihtiyaçlarınızı doğru anlaması bakımından bu sitelere üyelik yaparken sizden istenilen bilgileri doğru olacak şekilde girmeniz önemlidir.

Sesli Sohbet Odaları

Sesli sohbet odaları bulunan siteler hem mobil platformlardan hem de web sitelerinden giriş yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Bu odalar, sohbet ve çok daha fazla özellikle karşınıza gelir. En yaygın özellikleri ise küresel bazda hizmet vermeleridir. Bu sayede hem kendi ülkenizden hem de başka ülkelerden giriş yapan kullanıcıların tümüne tek bir uygulama kullanarak ulaşırsınız. Özellikle yabancı dilini geliştirmek, belli konular hakkında farklı ülkelerdeki kişilerin görüşlerini öğrenmek için bu uygulama türleri birebirdir. Yerli ve yabancı kullanıcılarla dilerseniz grup sohbeti yapabilir dilerseniz de bireysel konuşma sağlayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak, filtreleme özelliği sayesinde ilgi duyduğunuz konularla ilgili konuşmak mümkün. Küresel hizmet veren bu sitelerde ortalama 50 kadar dünya ülkesinden kullanıcı bulunur. Hemen hemen her konu da açılmış zengin içerikler sayesinde birden fazla konuda sohbet odasına katılıp, kendinizi geliştirin.

Sesli Sohbet Etmek

Sesli sohbet imkânı bulunan sitelere erişim için, uygulamaya giriş yapacağınız cihazın teknik açıdan en az 3G bağlantısının olması gerekir. İnternet üzerinden sağlanan bu görüşmeler için internet kalitesi ne kadar yüksekse o kadar çok verim alırsınız. Özellikleri arasında ise ilk olarak genel sohbet odaları ve özel konuşma alanlarının bulunması yer alır. Sohbet etmek istediğiniz spesifik bir konu olduğunda genel odaları kullanarak birden fazla kullanıcıyla görüşebilir, özel konuşmalar yapmak isterseniz de bu kategori üzerinden tercih yaparak konuşma başlatabilirsiniz. Sohbet odalarında bulunan diğer bir özellik de oyunların olmasıdır. Hem Muhammet edip hem de diğer üyelerle çevrimiçi oyunlar oynayarak eğlenceyi iki katına taşıyabilirsiniz. Oyunlarla beraber, müzik dinleme ve paylaşma da yapabilir hatta kareoke dahi yapılabilir. Sohbet ettiğiniz kişilere jest yapmak isterseniz, sanal hediyeler yollayabilir ve onları sevindirebilirsiniz.

Sesli Chat Yap

Sesli sohbet aplikasyonlarında, standart üyeliklerle beraber, yükseltilmiş özellikleri olan Premium üyelik seçenekleri de bulunur. Premium paketleri tercih ettiğinizde, hediye göndermek, rozet satın almak ve kullanıcı kitlesi içinde öne çıkmak gibi özelliklere sahip olursunuz. Sunulan Premium özellikler genelde tek bir sınıf yerine kademeli şekilde artan birden sınıftan oluşur. Her paket daha çok özelliğe erişmenizi mümkün kılar. Bu sayede tercihlerinize en uygun paketi seçmenize olanak sağlanmış olur. Premium paketlerin ödemleri, faturalı hat sahipleri için faturaya yansıtma şeklinde yapılır. Dilerseniz de kredi kartı ya da banka kartıyla da ödeme yapabilme şansınız vardır. Ödeme sıklığı aylık olarak belirlenir. Aylık olarak ödemesi yapılan paketler, istediğiniz zaman iptal edilebilir. Memnun kalmazsanız kolayca iptal edebilir ve yeni ay para ödemezsiniz.

Ücretsiz Sesli Sohbet

Sesli sohbet uygulamalarının ücretsiz versiyonları da bulunur. Genelde rastgele arama yapılan bu sitelerde, sohbetten hoşlanmadığınızda saniyeler içinde yeni aramalara geçiş yapılabilir. Daha farklı sitelerde ise aynı kullanıcıyı arkadaş olarak eklemeniz halinde dilediğiniz zaman tekrar sohbet başlatabilir ve yeni dostluklara zemin atarsınız. Normal kullanıcılar ve ünlü kullanıcılar da bu tarz sitelerde bulunduğu için, rastgele yapılan sesli ya da görüntülü aramalarda karşınıza ünlü insanlarda çıkabilir. Ünlü kişilerle tanışa ve sohbet etme özelliği sayesinde bu tip platformlar sıklıkla tercih edilir. Sesli ya da görüntülü sohbet sitelerinde, anlık olarak fotoğraf ta paylaşabilirsiniz. Bu sayede daha kalıcı anılar yaratılır. Bu görselleri yollayıp almanız ve cihazınıza kaydetmeniz de mümkündür. Hemen her yaştan ve ırktan insanlarla tanışıp, güzel şeyler paylaşmak için bu siteler tercih edilir. Sesli sohbet etme özelliği olan uygulamalara dilerseniz akıllı telefonunuzdan dilerseniz de tabletlerinizden ulaşabilirsiniz. Çok farklı bir boyuta ulaşan bir chat deneyimi sunan uygulamalar, reel dünyadaki arkadaşlarınızla da bu uygulama içinde eşleşerek konuşmanıza olanak tanır.